ASMAZ AHŞAP KARKAS YAPILAR YAPIDA AHŞAP VE AHŞAP ÜRÜNLERİ FUARI’NDA

ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, bu yıl 3.sü düzenlenen Yapıda Ahşap ve Ahşap Ürünleri Fuarı (YAF)’na katıldı. YAF, 18-21 Şubat tarihleri arasında, Harbiye ICC İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Ahşap sektöründen, birçok önemli firmanın katıldığı YAF 2016, bu yıl uluslararası seminerler ile resim ve heykel sanatçısı Koray Akay’ın Iceberg / Buzdağı sergisine de ev sahipliği yaptı. 

Ulusal Ahşap Birliği ve Küre Fuarcılık tarafından organize edilen, “Yapıda Ahşap ve Ahşap Ürünleri Fuarı” YAF’ın açılışı, Perşembe günü saat 11.00’de Ulusal Ahşap Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Asmaz Ahşap Karkas Yapılar Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Asmaz ve Orman Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürü Zekeriya Mere tarafından yapıldı. 

Dört gün süresince ziyaret edilen YAF; ahşap karkas yapılar, kent ofis ve ev mobilyaları, kapı, pencere ve zemin kaplamaları, park, bahçe ve peyzaj malzemeleri, yapısal ahşap kerestesi ve mamulleri, ahşap bağlantı ürünleri, ahşap kimyasal ve aksesuarları gibi, ahşapla ilgili pek çok konuda profesyonellerden oluşan sektörü domine eden şirketleri, fuar ziyaretçileri ile bir araya getirdi. 

ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar YAF’da yer alan standında ziyaretçiler ve sektör temsilcileri ile bir araya geldi, geniş bir alana yayılan standda, Avusturya menşeeli ithal sertifikalı lamine ahşap ürünleri sergiledi. Üniversitelerin mimarlık fakültelerinin hocaları ile birlikte kalabalık gruplar halinde ziyareti dikkat çekiciydi. Asmaz Ahşap Karkas Yapılar’ın çok sayıda yabancı iş ortağı fuara katıldı. Mehmet Akif Asmaz, bu yıl üçüncüsü düzenlenen bu fuarın, Türk ahşap yapı sektörünü bir araya getirdiğini, sektörün önde gelen mimar ve mühendisleri ile yenilikleri paylaşma ve seminerlere katılan dünya çapında uzman profesyonellerle görüş alışverişinde bulunma şansı sağladığını belirtti. Özellikle sektörün yeni oyuncuları olacak, üniversite öğrencilerinin yoğun ilgisinden çok memnuniyet duyduğunun altını çizdi. 

ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, YAF’da uzun süredir üzerinde çalıştıkları kurumsal imaj filmlerinin ilk gösterimini yaptı. Mehmet Akif Asmaz, sektörün bir arada olduğu bu fuarda yapılacak gösterim nedeniyle, çok heyecanlı ve mutlu olduklarını belirtti. Karga Film’in hazırladığı filmin çekimlerine, 2 yıl önce başlandı, filmde ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar’ın son 2 yıldır yaptığı, Türkiye’nin 4 bir tarafındaki inşaat projelerinin çeşitli aşamaları drone ile havadan çekilerek yapım süreci gösteriliyor.

Galeri