ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar

Mehmet Akif Asmaz

Başkan’ın Mesajı

ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar’ın temeli, değerli kurucumuz babam, Hüseyin Avni ASMAZ tarafından, 1955 yılında atıldı. ASMAZ İnşaat olarak başladığımız iş hayatımızda, yüzlerce yapı projesine imza attık. Şirketimizin kuruluşundan beri, zamanın en gelişmiş teknikleri ve ürünleri ile inşa edilmiş, güvenli yapılarda, konforlu yaşam sunma ilkesini benimsedik.

2006 yılından itibaren, ahşap karkas yapılar konusunda uzmanlaşma kararı aldık ve şirketimizi yeniden yapılandırdık. Yolumuza, ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar olarak devam ederken; kısa sürede ahşap karkas yapıların mimarisi, mühendisliği, imalatı ve uygulaması konusunda Türkiye’deki en güçlü ve güvenilir şirketlerden biri olduk. Müşterimizin özel istek ve ihtiyaçlarına göre tasarladığımız projelerimizle yurt içinde ve yurt dışında konut, iş yeri, AVM, kamusal alan düzenlemeleri, otel, eğitim kurumları ve spor tesisleri gibi, çeşitli alanlarda fark yaratan projelerin inşaatına devam ediyoruz.

Ahşap Karkas Yapılar, ahşabın doğal yapısı ve bünyesinde karbon tutma özelliği nedeniyle, nefes alan, kendini yenileyebilen, yaşam kalitesi yüksek, sağlıklı ve çevreci alanlar yaratır. Yapısal ahşap ürünlerin bir diğer üstün özelliği de deprem, yangın, iklimsel değişim ve doğal afetlere karşı en dayanıklı yapı malzemesi olmasıdır.

Biz, ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar olarak, yapılarımızda mühendislik özelliklerine haiz, sertifikalı yapısal ahşap malzemeleri, alanında dünyanın en iyi üreticilerinden ithal ediyoruz. Avrupa’nın pek çok büyük yapısal ahşap ürün satış şirketi ile iş ortaklığı ve temsilcilik anlaşmalarımız bulunuyor.

Projelerimizin tüm mühendislik çalışmalarını Avrupa Ahşap Karkas Yapı Yönetmeliği’ne (EC5- Eurocode 5 Design of Timber Structures) uygun olarak yapıyoruz. Üretim ve montaj ekiplerimiz, dünyadaki yenilikleri takip eden, düzenli olarak eğitim alan, yetişmiş uzman elemanlardan oluşuyor. Yalova’daki üretim tesisimizde son teknolojileri kullanarak, sınırsız tasarım çözümleri, hatasız imalat hizmeti sunuyoruz, hızlı ve sorunsuz montaj konusunda, uzun yıllardır bilgi ve deneyim sahibiz. İstanbul Levent’te bulunan, mimarlık ve pazarlama birimlerimizin bulunduğu ofisimizle, iş ortaklarımıza ve müşterilerimize daha yakınız.

Benim ve şirketimin önemli misyonlarından biri, ahşap karkas yapılar konusunda toplumu ve girişimcilerimizi bilinçlendirmek. Bunun için dünyadaki konferanslara ve fuarlara katılarak, teknolojik gelişmeleri ve yeni ürünleri yakından takip ediyor ve iletişim ağımızı genişletiyoruz. Türk ahşap yapı sektöründeki dostlarımızla yenilikler ve innovative gelişmeler hakkında bilgi paylaşımında bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Yeni jenerasyonu ahşap karkas yapılar konusunda bilgilendirmeyi ve uzmanlaştırmayı çok önemsiyoruz. Bu nedenle, pek çok üniversite ve meslek lisesi ile yakın ilişki içerisindeyiz, mimarlık ve mühendislik fakültelerine yılda birkaç kez ahşap karkas yapılar, yeni teknik ve ürünler hakkında sunumlar yapıyor, sonrasında öğrencileri uygulamayı görmeleri için şantiyelerimizde ağırlıyoruz.

ASMAZ Ahşap Karkas olarak, konuyla ilgili kamuoyu oluşturmayı bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyor, ahşap karkas yapıların kullanımını yaygınlaştırırken, bu alandaki hizmet standartlarının ve kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Günümüzde, Avrupa’nın pek çok şehrinde ahşap gökdelenlerin yükseldiği en son Norveç’te 18 katlı tamamı ahşap bir yapının tamamlanmak üzere olduğu düşünülürse, yolumuz uzun ancak, öğrenme merakımız, heyecanımız ve en önemlisi işimizi tutkuyla yapmamız da avantajlarımız…

Sizlere, ahşap karkas yapılarda, sağlıklı ve huzurlu yaşamlar diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla.

Mehmet Akif Asmaz
Yönetim Kurulu Başkanı
ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar