ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar

Mehmet Akif Asmaz

Başkan’ın Mesajı

ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar’ın temeli, değerli kurucumuz babam Hüseyin Avni ASMAZ tarafından, 1955 yılında atıldı. ASMAZ İnşaat olarak başladığımız iş hayatımızda, yüzlerce yapı projesine imza attık. Şirketimizin kuruluşundan beri, güvenli ve kaliteli yapılarda, konforlu yaşam sunma ilkesini benimsedik.

2008 yılından itibaren ise ahşap karkas yapılar konusunda uzmanlaşma kararı aldık. ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar olarak, yeniden yapılandırdığımız şirketimiz; ahşap karkas yapıların mimarisi, mühendisliği, üretimi ve uygulaması konusunda Türkiye’deki en güçlü ve güvenilir şirketlerin başında geldi. Müşterimizin özel istek ve ihtiyaçlarına göre tasarladığımız projelerimizle yurt içinde ve yurt dışında konut, iş yeri, AVM, kamusal alan düzenlemeleri, spor tesisleri gibi çeşitli alanlarda fark yaratan projelerin inşaatına devam ediyoruz.

Ahşap Karkas Yapılar, ahşabın doğal yapısı ve bünyesinde karbon tutma özelliği nedeniyle, nefes alan, kendini yenileyebilen, yaşam kalitesi yüksek, sağlıklı ve çevreci alanlar yaratır. Ahşap karkas yapıların bir diğer üstün özelliği de deprem, yangın, iklimsel değişim ve doğal afetlere karşı en dayanıklı yapı malzemesi olmasıdır.

Biz, ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar olarak, enerji verimliliği yüksek, doğa ile dost yapılarımızda kullandığımız, mühendislik özelliklerine haiz, sertifikalı yapısal ahşap malzemeleri yurt dışından, alanında dünyanın en iyi üreticilerinden, tedarik ediyoruz. Projelerimizin tüm mühendislik çalışmalarını Avrupa Ahşap Karkas Yapı Yönetmeliği’ne (EC5- Eurocode 5 Design of Timber Structures) uygun olarak yapıyoruz. Üretim ve montaj ekiplerimiz, dünyadaki yenilikleri takip eden, düzenli olarak eğitim alan, uzman yetişmiş elemanlardan oluşuyor. Yalova’daki üretim tesisimizde son teknolojileri kullanarak, sınırsız tasarım çözümleri, hatasız imalat, hızlı ve sorunsuz montaj hizmeti sunuyoruz. 2015 yılında açtığımız, mimarlık ve pazarlama birimlerimizin bulunduğu İstanbul ofisimizle de, iş ortaklarımıza ve müşterilerimize artık daha yakınız.

Benim ve şirketimin en önemli misyonlarından biri ahşap karkas yapılar konusunda toplumu ve girişimcilerimizi bilinçlendirmek. Çeşitli eğitimler, workshoplar ve konferanslara katılarak, ahşap karkas yapılar konusunda inşaat sektörünü, yenilikler ve innovative gelişmelerden haberdar etmeyi ve üniversitelerle işbirliği içine girip, yeni nesilleri ahşap karkas yapılar konusunda uzmanlaştırmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, pek çok mimarlık ve mühendislik fakültesine yılda birkaç kez ahşap karkas yapılar konusunda sunumlar yapıyoruz.

ASMAZ Ahşap Karkas olarak, konuyla ilgili kamuoyu oluşturmayı bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyor, ahşap karkas yapıların kullanımını yaygınlaştırırken, bu alandaki hizmet standartlarının ve kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Sizlere, insan sağlığı ile dost, ahşap karkas yapılarda, mutlu günler diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla.

Mehmet Akif Asmaz
Yönetim Kurulu Başkanı
ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar