ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, yaratıcı tasarımlar sunan mimari ofisi, hızlı üretim tesisi, konusunda uzmanlaşmış teknik ekibi ile projelendirme, imalat, montaj ve danışmanlık olarak, uygulamanın her aşamasında sınırsız destek vermektedir. Asmaz Ahşap Karkas Yapılar, müşterilerinin özel istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak projeyi yaratmak için çalışır ve kişiye özel mimaride tasarım ve imalat yaparak, müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarına uygun çözümler üretir.

Öncelikle mimari proje hazırlanır, mimari proje tasarlandıktan sonra, yazılımlar ile statik hesaplamaları yapılır. Deprem, rüzgar, yağmur, kar gibi doğal afet yükleri mühendislik hesapları hazırlanan projenin, duvar panelleri, döşeme kirişleri, çatı makasları ve taşıyıcı yapısı tasarlanarak imalat projesi hazırlanır. Çatı makası ve döşeme kirişleri, tescilli ve sertifikalı ürünlerle, mühendislik hesapları yapılmış olan özel galvanizli metal bağlantı plakaları kullanılarak imal edilir.

Fabrika ortamında projesine uygun üretilen duvar panelleri, döşeme kirişleri ve çatı makasları, şantiye alanında özel montaj aksesuarları ile montajı yapılarak yapının taşıyıcı sistemi oluşturulur.

Hızlı ve sorunsuz montaj ile 6-4 haftada iki katlı bir yapının taşıyıcı yapısı tamamlanır. Taşıyıcı sistem, dış yüzeyden yapısal ahşap levha ile kaplanarak, tercihe bağlı olarak değişebilen her türlü dış ve iç cephe kaplamalarına, yalıtım ve ince işler uygulamalarına sınırsız olanak
tanır. Ahşap Karkas Yapılar, geniş açıklık geçebilme imkanı sayesinde yapısal taşıyıcı döşeme kirişleri ve çatı makaslarıyla her türlü endüstri ve sanayi yapılarında da tercih edilen bir sistemdir ve farklı yapı elemanları ile uyum sağlayarak kompleks yapılarda sorunsuz birleşim detayları ve limitsiz çözümler sunar.

Ahşap karkas projelere önce konsepte göre bir tasarım yapılarak başlanır. Mimari proje olmasa bile, mimari tasarım ekibi kullanıcı ile birlikte çalışarak, kişiye özel tasarım ve projeyi oluşturur.
Mimari proje sonuçlandıktan sonra, mühendislik ekibi yapının statik hesaplamalarını ve taşıyıcı sistemin mühendislik tasarımı yapar. Bu aşamadan sonra imalat ekibi, projeyi üretmek üzere devralır. Üretim tamamlandıktan sonra montaj ekibi şantiyede projenin devamını ve bitirilmesini üstlenir.

ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, tasarım safhasında devraldığı projeyi, kaba veya ileri kaba olarak yerinde teslim eder.

Standart ileri kaba teslim şekli aşağıdaki gibidir:

 • Mühendislik hesapları ve imalat projeleri,
 • Taşıyıcı ahşap karkas strüktürlerin üretimi,
 • Duvar panelleri, döşeme kirişleri, çatı makasları,
 • Taşıyıcı ahşap karkas yapının montajı,
 • Cephe duvar panellerinin dış yüzeyden yapısal ahşap levha ile kapatılması,
 • Döşeme karkasının üzerinin yapısal ahşap levha ile kapatılması,
 • Çatı karkasının üzerinin yapısal ahşap levha ile kapatılması,
 • Duvar, döşeme ve çatı ısı yalıtımı uygulanması,
 • Dış duvarların iç yüzeyine, iç duvarların her iki yüzeyine, döşeme karkası ve çatı karkası altına alçı panel uygulaması,
 • Dış kapı, iç kapılar, pencere ve doğrama uygulamaları,
 • Çatı karkası üzerine su yalıtımı uygulaması,
 • Çatı kaplamaları,
 • Dış cephe su yalıtım membranı üzerine dış cephe kaplaması uygulanması.
Özel projeler talebi doğrultusunda, anahtar teslimi hizmeti de verilmektedir.

ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, Yalova’daki üretim tesislerinde, en son teknolojileri kullanarak, eğitimli teknik kadrosu ile sınırsız tasarım çözümleri, hatasız imalat, hızlı ve sorunsuz montaj ile müşteri odaklı hizmetler sunmaktadır.