ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, dünyanın en gelişmiş hafif yapı teknolojisi olan Ahşap Karkas Yapı Sistemi üzerinde uzmanlaşmıştır.

ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, yaratıcı tasarımlar sunan mimari tasarım ofisi, hızlı üretim tesisi, konusunda uzmanlaşmış teknik ekibi ile projelendirme, imalat, montaj ve danışmanlık olarak uygulamanın her aşamasında sınırsız hizmet vermektedir.

Ahşap Karkas Yapı Sistemi, özel yazılımları ile iklim koşullarına ve tüm doğal afetlere göre statik hesapları yapılabilen uluslararası bir yapı sistemidir. Nisan 2010 tarihinde tüm Avrupa Topluluğu Ülkelerinde aynı anda yürürlüğe giren Avrupa Ahşap Karkas Yapı Yönetmeliği’ne uygun olarak çalışılabilmektedir.

ASMAZ Ahşap Yapılar, kişiye özel mimaride tasarım ve imalat yaparak, müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarına özel çözümler üretir. Mimari proje tasarlandıktan sonra özel yazılımlar ile statik hesaplamaları yapılır. Deprem, rüzgâr, yağmur, kar gibi doğal afet yükleri mühendislik hesapları hazırlanan projenin, duvar panelleri, döşeme kirişleri, çatı makasları ve taşıyıcı yapısı tasarlanarak imalat projeleri hazırlanır.

Çatı Makası ve döşeme kirişleri özel galvanizli metal bağlantı plakaları kullanılarak imal edilirler.

Fabrika ortamında projesine uygun üretilen duvar panelleri, döşeme kirişleri ve çatı makasları, şantiye alanında özel montaj aksesuarları ile montajı yapılarak yapının taşıyıcı sistemi oluşturulur.

Hızlı ve sorunsuz montaj ile 4-6 haftada iki katlı bir konutun taşıyıcı yapısı tamamlanır. Taşıyıcı sistem, dış yüzeyden yapısal ahşap levha ile kaplanarak tercihe bağlı olarak değişebilen her türlü dış ve iç cephe kaplamalarına, yalıtım ve ince işler uygulamalarına sınırsız olanaklar tanır.

ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, geniş açıklık geçebilme imkânı sayesinde yapısal taşıyıcı döşeme kirişleri ve çatı makasları ile her türlü endüstri ve sanayi yapılarında da tercih edilen bir sistemdir. Farklı yapı sistem ve elemanları ile uyum sağlayarak kompleks yapılarda sorunsuz birleşim detayları ile limitsiz çözümler sunar. Ahşap karkas projelere önce bir tasarım konsepti ile başlanır. Mimari proje olmasa bile, mimari tasarım ekibimiz kullanıcı ile birlikte çalışarak, kişiye özel tasarım ve proje oluşturur. Mimari proje sonuçlandıktan sonra, mühendislik ekibi yapının statik hesaplamalarını yaparak, taşıyıcı sistemin mühendislik tasarımı yapar. Bu noktadan sonra imalat ekibi, konut projesini üretmek üzere devralır. Üretim tamamlandıktan sonra şantiyede montaj ekibi projenin devamını üstlenir. ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, tasarım safhasında devraldığı projeyi, kaba teslim veya ileri kaba olarak yerinde teslim eder. Özel projeler talebi doğrultusunda anahtar teslimi olarak hizmet de veren standart ileri kaba teslim şekli aşağıdaki gibidir:

 • Mühendislik hesapları ve imalat projeleri,
 • Taşıyıcı ahşap karkas strüktürlerin üretimi,
 • Duvar panelleri, döşeme kirişleri, çatı makasları,
 • Taşıyıcı ahşap karkas yapının montajı,
 • Cephe duvar panellerinin dış yüzeyden yapısal ahşap levha ile kapatılması,
 • Döşeme karkasının üzerinin yapısal ahşap levha ile kapatılması,
 • Çatı karkasının üzerinin yapısal ahşap levha ile kapatılması,
 • Duvar, döşeme ve çatı ısı yalıtımı uygulanması,
 • Dış duvarların iç yüzeyine, iç duvarların her iki yüzeyine, döşeme karkası ve çatı karkası altına alçı panel uygulaması,
 • Dış kapı, iç kapılar, pencere ve doğrama uygulamaları,
 • Çatı karkası üzerine su yalıtımı uygulaması,
 • Çatı kaplamaları,
 • Dış cephe buhar kesici örtü üzerine dış cephe kaplaması uygulanması,

ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar tarafından imal edilen ahşap karkas yapılar, sağlıklı yaşam koşulları sağlamada, enerji giderlerini azaltmada, minimum bakım gerektiren, konforlu ve uluslararası yapı yönetmeliklerine uygundur. Yalova’daki üretim tesislerinde, en son teknolojiler kullanarak, eğitimli teknik kadrosu ile sınırsız tasarım çözümleri, hatasız imalat, hızlı ve sorunsuz montaj ile müşteri odaklı hizmetlerini sunmaktadır.

Çatı Makası web sitemizi ziyaret etmek için http://www.catimakasi.com