İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğrencileri Ahşap Mühendisliği ve Ahşap Karkas Yapılar hakkında Şantiyemizi Ziyaret Ettiler.

Y.Doç.Dr. Emrah ACAR ve Öğ. Gör. Dr. Gülfer TOPÇU-ORAZ’ın Başkanlığında Mimarlık Fakültesi öğrencileri Anadoluhisarı’nda bulunan şantiyemize ahşap karkas mimari tasarım ve uygulama detaylarını incelemek üzere ziyarette bulundular.

İtü Mimarlık Fakültesi Ziyaret

İkinci derece tarihi eser kapsamında bir rekonstrüksiyon projesi olan ahşap karkas yapı inşaatının temelden taşıyıcı sistemine, mimari detaylarından uygulama tekniğine kadar detaylı bilgi aktarımı yapıldı. Uygulama dersi şeklinde gerçekleşen ziyaret süresince Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanı ve Ahşap Karkas Uzmanı Mehmet Akif ASMAZ öğrencilere inşaat aşaması ile ilgili detayları gösterdiler.

Mimari tasarım olarak ahşap karkas yapıların sistemi ve uygulamalarına dair teknik uygulama ve mimari tasarımın içeriği ile ilgili konularda bilgi aktarımı yapıldı.

Anıtlar kurulu denetiminde, Boğaziçi öngörünüm bölgesinde yer alan kültür varlığı olan tarihi yapının yıkıldıktan sonra aslına sadık kalınarak birebir mimari özellikleri korunarak inşa edilen ahşap karkas yalı yeniden inşa edilmektedir.