Dünya Ahşap Mühendisliği Kongresi Viyana’da Gerçekleşti.

WCTE LOGO

Dünya Ahşap Mühendisliği Kongresi (WCTE) 22-25 Ağustos tarihleri arasında Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleşti. Kongre’ye Türkiye’den Ulusal Ahşap Birliği (UAB) Yönetim Kurulu Üyeleri katılım sağladılar.

Türk delegeler için bu yılki kongre Türkiye’nin WCTE 2020’ye aday olması açısından çok önemliydi. UAB Yönetim Kurulu Üyeleri, 22 Ağustos Pazartesi günü Viyana’da Türkiye adına bir sunum yaptılar. WCTE, 25 Ağustos Perşembe günü, değerlendirmenin sonucunu açıklayarak İstanbul, Santiago, Brisbane aday şehirlerinden WCTE 2020’nin gerçekleşeceği şehir olarak, Santiago’yu (Şili) açıkladı.

Kongre’ye katılan ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar Yönetim Kurulu Başkanı ve Ulusal Ahşap Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akif ASMAZ, Ulusal Ahşap Birliği olarak Kongre’nin İstanbul’da yapılması fikrinden büyük heyecan duyduklarını, Türk ahşap sektörü oyuncuları ile dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen uzman katılımcıların görüş alışverişi ve işbirliği fırsatının öneminden bahsetti. Önümüzdeki yıllar için aday ülke olmak için şevkle çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

2 yılda bir yapılan ahşap mühendisliği kongresine; dünyanın çeşitli ülkelerinden yaklaşık 2.000 kişilik ahşap mühendisi, akademisyen ve uzman katılıyor.