Asmaz Ahşap Karkas Yapılar
OCAK - ŞUBAT - MART 2016
Ana Sayfa Hakkımızda Projelerimiz İletişim
www.asmaz.com.tr www.ahsapkarkas.com.tr
ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar Tanıtım Filmi Tamamlandı.
ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, kurumsal imaj filmini tamamladı ve filmin lansmanı, Şubat ayında, sektörün buluşma noktası olan “Yapıda Ahşap ve Ahşap Ürünleri Fuarı”nda yapıldı. Prodüksiyonunu Karga Film’in yaptığı filmin çekimlerine, 2 yıl önce başlandı. Filmde ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar’ın son 2 yıldır, Türkiye’nin dört bir tarafında gerçekleştirdiği projelerin drone ile çekilen yapım süreci gösteriliyor. Filmde, projelerin çeşitli aşamaları ve bitmiş halleri yer alıyor.
ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, Yapıda Ahşap ve Ahşap Ürünler Fuarı'na Katıldı.
Asmaz AHŞAP Karkas Yapılar, bu yıl 3.sü düzenlenen Yapıda Ahşap ve Ahşap Ürünleri Fuarı (YAF)’na katıldı. YAF, 18-21 Şubat tarihleri arasında, Harbiye ICC İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Ahşap sektöründen, birçok önemli firmanın katıldığı YAF 2016, bu yıl uluslararası seminerler ile resim ve heykel sanatçısı Koray Akay’ın Iceberg / Buzdağı sergisine de ev sahipliği yaptı.
Cavit Paşa Köşkü Restorasyon Projesi
ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar’ın gerçekleştireceği, Bağdat Caddesi üzerinde bulunan 52 tarihi köşkten en sonuncusu olan Cavit Paşa Köşkü’nün restorasyon projesi başladı. Suadiye ile Bostancı arasındaki tarihi Çatalçeşme’nin yanındaki, 1. Derece tarihi eser köşk, 18. Yüzyıl sonu 19. Yüzyıl başına ait bir yapıdır ve İsviçre Şale’lerinden esinlenerek yapılan dik çatısıyla dikkat çekmektedir.
Kalkavan Yalısı Tamamlanıyor
Yeniköy’de bulunan ve Türkiye’nin ikonik tarihi eser yalılarından biri olan, Kalkavan Yalısı’nın, restorasyon uygulamaları tamamlanıyor. Kalkavan Yalısı 1850’lerde Sultan Abdülaziz ve Sultan 2. Abdülhamit döneminin meşhur matbaacısı Stephan Damaryan tarafından Fransız mimarisinden esinlenerek yaptırılmıştı.
Sarı Konak Otel Tamamlanıyor.
ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, Amasya’daki Otel projesi Sarı Konak’ın (Grand Ottoman) kaba inşaatını tamamladı, ileri kaba inşaatınının da sonuna geldi. Otel, Yeşilırmak Nehri üzerinde, tarihi Selçuklu Kunç Köprüsü’nün güney tarafında, Osmanlı döneminden kalma, Amasya’nın en büyük konaklarından biri olma özelliğini taşıyor.
Kocaeli Mimarlık Fakültesi Öğrencileri Amasya Sarı Konak Otel Şantiyesi'ne Teknik Gezi Yaptı.
ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Asmaz, Amasya’daki Sarı Konak Otel şantiyesinde, Şantiye Şefi Orman Endüstri Mühendisi Ömer Rahmi Peksu ile birlikte, Kocaeli Mimarlık Fakültesi 4. Sınıf öğrencileri ve hocaları Yard. Doc.Dr. Emre Kishali’yı ağırladı.
İbb Kudeb Ahşap Eğitim Atölyesi Öğrencileri Kalkavan Yalısı Şantiyesi'ni Ziyaret Etti.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi KUDEB Ahşap Eğitim Atölyesi öğrencileri, hocaları Orman Endüstri Yüksek Mühendisi Demet Sürücü ile birlikte, ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar’ın Yeniköy’deki Kalkavan Yalısı Şantiyesi’ni ziyaret etti. Öğrencilere ev sahipliğini Mehmet Akif Asmaz ve projeden sorumlu İnşaat Teknikeri Emin Atak yaptı.
ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar Kataloğu Yenilendi.
Yenilenen ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar Kataloğu, şirketin kuruluş ve gelişim bilgilerinin yanı sıra, güncel projeleri ve satışı gerçekleştirilen sertifikalı yapısal ahşap ürünler hakkında detaylı bilgi veriyor.
ASMAZ Ahşap A.Ş.'nin Sertifikalı Yapısal Ahşap Ürünleri
ASMAZ Ahşap A.Ş. EN standartlarında, sertifikalı ve mukavemet sınıfları belirlenmiş, yapısal ahşap ürünlerin, ithalatı ve yurtiçi yurtdışı satış hizmeti vermek için 2015 Temmuz ayında kurulmuş bir şirkettir.
Tüm hakları saklıdır © 2016 ahsapkarkas.com.tr
Facebook Twitter Google+ Linkedin Instagram