Asmaz Ahşap Karkas Yapılar
OCAK - ŞUBAT - MART 2015
Ana Sayfa Hakkımızda Projelerimiz İletişim
Şişhane Park Haliç Seyir Terası Projesi
"Şişhane Park Haliç Seyir Terası Projesi"
Şişhane Park Haliç Seyir Terası Projesi, ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar’ın 2014 yılı sonunda tamamladığı, Beyoğlu’nda Pera/Galata/Şishane/Tünel geçişinde konumlanan kentsel meydan düzenlemesidir. Şanal Mimarlık’ın tasarladığı proje, Haliç’in tüm güzelliklerini gören seyir terasları, eğimli ahşap yürüyüş yolları ve çocuk oyun alanı uygulamalarıyla, İstanbul’un kentsel tasarımına önemli bir katkıdır.
Cavit Paşa Köşkü
18. yüzyıl sonu bir Osmanlı eseri olan Cavit Paşa Köşkü uzun yıllardır, boş olarak duruyordu. 2 yıldır, Anıtlar Kurulu denetiminde hazırlanan restorasyon planı çerçevesinde özgün esere sadık kalınarak projelendirildi. Cavit Paşa Köşkü’nün restorasyon çalışmalarına Mart ayında başlanacak olup, 20 haftalık bir restorasyon süresi öngörülmektedir.
Kalkavan Yalısı
Önümüzdeki aylarda Anıtlar Kurulu tarafından onaylanan restorasyon çalışmalarına başlanması planlanan 2. derece tarihi eser olan Kalkavan Yalısı’nın, 2015 yılı sonunda tamamlanması hedefleniyor.
Grand Ottoman Otel
Amasya
Korunması gerekli taşınmaz bir kültür varlığı olarak tescilli, Yeşilırmak Nehri’nin üzerinde bulunan tarihi Selçuklu Kunç Köprüsü’nün güney başında, Amasya’nın Osmanlı döneminden kalma, en büyük tarihi konağıdır.
Şişhane Park Haliç Seyir Terası Projesi
"ASMAZ AHŞAP KARKAS YAPILAR, YAPIDA AHŞAP VE AHŞAP ÜRÜNLERİ FUARINA KATILDI."
Bu yıl 2.si düzenlenen Yapıda Ahşap Ve Ahşap Ürünler Fuarı’na sektörü domine eden yerli ve yabancı 66 şirket katıldı. Fuarın açılışını Ulusal Ahşap Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Asmaz Ahşap Karkas Yapılar Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Asmaz ve Orman Genel Müdürlüğü İşletme ve Pazarlama Daire Başkanı Kenan Akyüz yaptı.
Hasslacher
Mosser
2015 Katalog
Ahsap Gökdelen
Neden ahşap gökdelenler inşa etmeliyiz?
Micheal Green
Neden ahşap gökdelenler inşa etmeliyiz?
Mehmet Akif Asmaz
Tüm hakları saklıdır © 2015 ahsapkarkas.com.tr
Facebook Google+ Linkedin