Asmaz Ahşap Karkas Yapılar
NİSAN - MAYIS - HAZİRAN 2016
Ana Sayfa Hakkımızda Projelerimiz İletişim
ahsapkarkas.com.tr asmazahsap.com
Sarı Konak Otel İnşaatı Tamamlandı.
ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar’ın Amasya’daki projesi Sarı Konak Otel’in inşaatı tamamlandı. Osmanlı döneminden kalma 1. derece tarihi eser olan yapı, onaylı rekonstrüksiyon projesine uygun olarak yapıldı. ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar bu projeyi, geleceğin inşaat malzemesi olarak kabul edilen yapısal çapraz lamine ahşap, CLT ürünleri kullanılarak gerçekleştirdi. Yapısal çapraz lamine ahşap CLT malzeme kullanılması, yapının geleneksel özgün tarzından ödün vermeksizin, konaklama tesisleri için yürürlükte olan yönetmeliklere göre, ...
Cavit Paşa Köşkü Restorasyon Çalışmaları Sürüyor.
ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, İstanbul Bağdat Caddesi üzerinde bulunan ve caddedeki 52 tarihi köşkten en sonuncusu olan Cavit Paşa Köşkü’nün restorasyon projesi başladı. Suadiye ile Bostancı arasındaki tarihi Çatalçeşme’nin yanında yer alan 1. derece tarihi eser köşk, 18. Yüzyıl sonu 19. Yüzyıl başına ait olan yapının İsviçre Şale’lerinden esinlenerek yapılan dik çatısı dikkat çekmektedir.
Kalkavan Yalısı Restorasyon Çalışmaları Tamamlandı.
İstanbul Yeniköy’de bulunan ve Türkiye’nin ikonik tarihi eser yalılarından biri olan, Kalkavan Yalısı’nın, restorasyon uygulamaları ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar tarafından gerçekleştirildi.
ASMAZ Ahşap A.Ş.'den Türkiye'nin Her Yerine Ürün Sevkiyatı Yapılıyor.
İnşaat sezonunun açılmasıyla, ASMAZ Ahşap A.Ş.’nin yapısal ahşap ürün sevkiyatları da hızlandı. ASMAZ Ahşap ürünleri, EN normlarında sertifikalı ve mukavemet sınıfları belli olan ithal yapısal lamine ahşap ürünlerdir. Şirket, bu ürünlerde, asortili ve yüksek stoklu çalışarak, siparişlerin 48 saat içinde teslimatını sağlamaktadır.
2016’nın Yeni Projeleri
ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, 2016’nın 2. yarısında 3 yeni projeye başlayacak.

Bu yeni projeler, İstanbul Beylerbeyi'nde bir köşk, İstanbul Anadolu Hisarı'nda bir köşk ve Kocaeli'nde Portakal Hafız Konağıdır.

Şişhane Park Projesi Ulusal Mimarlık Ödülü 2016’yı Kazandı.
Şanal Mimarlık’ın tasarladığı, "Şişhane Park Projesi" Ulusal Mimarlık Ödülü 2016’yi kazandı.
Dünyanın En Yüksek Ahşap Gökdeleni
Dünyanın en yüksek ahşap gökdelen projesi Kanada Vancouver’da inşa ediliyor. 18 kat ve 53 m. yüksekliğinde olarak planlanan yapı, British Columbia Üniversitesi öğrencilerine yurt olacak. Binada zemin ve duvarlar geleceğin inşaat malzemesi olarak kabul edilen yapısal çapraz lamine ahşap paneller (CLT) ve yapısal lamine ahşap taşıyıcı dikmeler (glulam) ile inşa ediliyor.
İstanbul Medipol Üniversitesi Öğrencilerinin ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar Yalova Fabrika Ziyareti
İstanbul Medipol Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar Yalova Fabrikasını ziyaret etti. Hocaları Yardımcı Doç. Dr. Hamdi Ergül’ün beraberindeki öğrencilere ASMAZ Ahşap Yapılar Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Asmaz ve Genel Koordinatör Murat Türeli ev sahipliği yaptı.
ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar 10. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor.
1955 yılında kurulmuş bir inşaat şirketi olan ve 2006 yılından beri sadece ahşap karkas yapılar konusunda uzmanlaşan ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, bu yıl 10. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Şirket, müşterilerin özel istek ve ihtiyaçlarına göre tasarlanan projelerle yurt içinde ve yurt dışında konut, işyeri, AVM, kamusal alan düzenlemeleri, spor tesisleri gibi çeşitli alanlarda fark yaratan projeler gerçekleştiriyor.
Tüm hakları saklıdır © 2016 ahsapkarkas.com.tr
Twitter Facebook Google+ Linkedin Instagram